Zrcadlo, zrcadlo, řekni mi, co v sobě nosím…

Za trochu lásky šla bych světa kraj…

Láska byla tím, co jsem celý život hledala. Byla jsem přesvědčená, že jedině až budu mít po svém boku muže, který mě bude hluboce milovat takovou, jaká jsem, budu opravdu šťastná.

Asi vás nepřekvapí, že se mi vůbec nedařilo takového muže najít. Na každém, který vstoupil do mého života, bylo „něco špatně“. Zkrátka a dobře, vůbec nefungoval podle mých představ (z romantických knih a filmů).

Očekávala jsem totiž, že se bude chovat stejně, jako já – bude stejně oddaný, milující, respektující, ochotný atd. atd. atd.

Jak egocentrické, viďte?

(Na druhou stranu, skutečně se na své vztahy díváte jinak? :-))

Já jsem často… no, často… za celý svůj život jsem měla tři dlouhodobé vztahy, ve kterých jsem se opravdu velmi snažila dosáhnout svého vysněného ideálu, abych nakonec utekla pro maličký příslib toho, že by to někde jinde mohlo být lepší…

A nebylo. Protože to, co jsem si nosila v sobě samé, jsem si stejně pěkně vzala s sebou… A ať už po mém boku stál kdokoliv, krásně mi to zobrazoval. A tak jsem utekla, protože jsem ten pohled na sebe samu nemohla vystát.

Mí partneři mi vždy ukazovali, jak sebou (ve skutečnosti) vnitřně pohrdám, jak si nevěřím, jak upřednostňuji všechny ostatní, jak málo lásky k sobě samé v sobě mám.

Doufala jsem, že je časem přesvědčím, že za to stojím… že mě skutečně mohou milovat místo ponižování a upřednostňování jiných. Ať jsem ale dělala cokoliv, stejně jsem neměla pocit, že mě můj partner dokáže dostatečně ocenit (ve skutečnosti jsem to však byla já, kdo sám sebe ocenit nedokázal).

Časem jsem pochopila, že aby došlo v mých vztazích k nějaké změně, musí nejdřív dojít ke změně uvnitř mě samotné – změna vibrací mého vlastního energetického pole způsobí změnu v tom, co začnu přitahovat.

Začni se mít ráda,“ slýchala jsem ze všech stran.

Jak otřepaná věta… Dnes se s ní ohání kde kdo, ale univerzální návod, jak to udělat, neexistuje.

Jak se mám mít ráda, když sama sebe tolik nenávidím… Když nemám žádnou hodnotu, když mnou pohrdají i ti nejbližší, když ani ve škole mě nikdo neměl rád a první chlap, kterého jsem milovala, beze stopy zmizel ze dne na den. Jak, když jsem téměř každý den slýchala nějakou pěknou větu o tom, jak jsem škaredá a hloupá?

Zdálo se to nemožné.

A pak jsem se jednoho krásného dne podívala do zrcadla a řekla si:

No jo. To ale vlastně vůbec nejsem já. To jen můj táta do mě promítal své strachy, že ze mě nic nebude, že zůstanu sama, opuštěná, protože prostě nejsem dost dobrá a vždycky se najde někdo lepší… nejspíš proto, že on sám to doma slýchal častěji, než já.“

A tím, jak se neustále bál, jsem se začala bát i já, že jsem vlastně tak neschopná, že opravdu nic nedokážu. A když už jsem se tak pěkně začala bát, opravdu se mi nic nedařilo, a začalo se bát i mé okolí, protože můj strach z každého dalšího selhání cítilo. A tak mi jej při každé příležitosti dávalo najevo…

To, co máme v naší mysli, vibruje v našem energetickém poli. To, co vibruje v našem energetickém poli, funguje jako Zákon přitažlivosti.

Pokud se vám to zdá moc zamotané, dám vám ještě jeden příklad.

Pokaždé, když jsem nastoupila do nové práce nebo přišla někam do společnosti, objevil se někdo, kdo měl potřebu se nade mnou povyšovat a dokazovat si, že je lepší.

Ptala jsem se sama sebe, co to se mnou je? Co mi to ten člověk zobrazuje? Jsem opravdu tak egoistická, že potřebuji být všude nejlepší? Ne. Taková já přece vůbec nejsem. Upřímně, spíš naopak – snažím se pomáhat ostatním, aby dosáhli svého vlastního cíle.

A pak se odněkud z mého nitra vynořil obrovský strach. Měla ho malá holčička, která se bála jít do školy. Nastoupila totiž jako nová a vzbudila zájem ostatních dětí. A tak se poprvé setkala s jinou holčičkou, která se bála, že o svoji vybudovanou pozici ve třídě přijde. Ta druhá holčička také reagovala jen z pozice strachu. Celý život se od ní očekávalo, že vždy bude ta nejlepší. A teď je tu najednou někdo, kdo ji ohrožuje.

Věřte mi, že jsem vůbec neměla v plánu někoho ohrozit. Ale protože vím, jak snadno se sám člověk nakazí strachem někoho jiného, začala jsem se bát i já.

A tak tedy pokaždé, když jsem nastoupila někam do práce nebo přišla do neznámé společnosti, objevil se někdo, kdo mi ten můj potlačený strach nádherně zobrazil… „Tak co… jsi připravená na další boj o prvenství?“

Začala jsem se společnosti vyhýbat. A když jsem nastoupila na mateřskou, rozhodla jsem se, že už se do práce nikdy nevrátím…

Protože jsem ale ve své podstatě velmi společenská a ukecaná, bylo mi to moc líto. Zřejmě to tedy bude lepší zpracovat, abych se strachu (a svých zrcadel) definitivně zbavila 🙂

Tenhle AHA moment mi pomohl pochopit i spoustu dalších věcí, které se „v mých vztazích“ dějí.

Naučila jsem se rozlišovat, co je „moje“ a co „někoho jiného“.

Velmi často do nás lidé promítají své vlastní osobní hodnoty, strachy a jiné emoce. A my na to velmi často „skočíme“. Podle toho, co sami v sobě nosíme, to s námi buď zarezonuje, nebo ne.

Abychom to dokázali rozlišit, musíme dobře rozumět sobě samým, především pak musíme vědět, kdo skutečně jsme.

Tím, že jsem neměla žádnou hodnotu sama pro sebe, jsem si zrcadlení vždy otáčela proti sobě. A tím jsem ještě více na své hodnotě ztrácela, až jsem ji ztratila úplně. (Na druhou stranu člověk, který by měl až příliš vysoké sebevědomí, by si situaci vysvětloval úplně jinak, než já.)

A jak ztracenou sebe-hodnotu znovu získat?

Jde to jen velmi pomalu.

Nejdřív bylo třeba uzdravit sebe samu, projít krůček po krůčku celý svůj život a najít a změnit všechny ty vzorce strachu na lásku. Pochopit, kdo skutečně jsem bez promítání strachů ostatních, a pak se vydat cestou důvěry.

Když se naučíte budovat, místo utíkání za iluzí, že jinde bude lépe, skutečně začnete poznávat svoji vlastní hodnotu.

Svým způsobem nemá smysl opouštět vztah, který nefunguje podle vašich představ, pokud sami se sebou nehodláte nic udělat – beze změny vašich vlastních vibrací si s velikou pravděpodobností přitáhnete něco podobného (prosím, nemluvím teď o vztazích, kde vládne jen násilí a strach… takové je třeba opustit co nejrychleji a zapracovat na sobě o to intenzivněji).

Poznáte-li sami sebe, své skutečné vnitřní nastavení, své strachy i touhy, zkrátka pochopíte-li z čeho se skládá váš životní příběh (a tudíž vaše energie), najdete tu správnou cestu k sobě samým. Budete-li především sami v sobě budovat důvěru a lásku, pochopíte, jak kouzelná tato zrcadla jsou.

Vždy je potřeba se do nich kouknout tím správným pohledem – tedy ani ne z pohledu oběti, ani ne z pohledu „všeználka“, ale upřímným pohledem srdce, které touží po pravdě.

Co mi tahle situace, která se mi v životě neustále opakuje, o mně říká?

Kdy a od koho jsem se to naučila?

Je snadné se v našich zrcadlech naučit správně číst, pokud se však opravdu začíst chcete. Spousta z nás to totiž vidět nechce – je snadnější obvinit ostatní.

Ptejte se tedy: Kdo jsem já?

Já bez všech těch strachů a projekcí…?

Zůstaňte vědomí v každé minutě vašeho života. Hledejte souvislosti, informace, čtěte ve svých zrcadlech vzkazy ze svého nitra a pracujte na sobě. Bez toho to nikdy nejde.

A teprve když skutečně vyléčíte své vlastní zraněné nitro, začnete potkávat úžasné človíčky, které vám tuto vaši vlastní vnitřní lásku budou dokonale zrcadlit…

V naší malé uzavřené skupince na FB se podíváme na tři základní strachy, které nás spolehlivě dokážou odříznout od sebe-lásky… Říkám-li sebe-láska, mám na mysli skutečně tu zdravou formu, kde si je sice člověk vědomý sám sebe a své vlastní hodnoty, ale zároveň je jeho srdce naplněné pokorou a úctou. Přidat se můžete zde.

Krásný den 🙂

„Byla mi dána do vínku schopnost hlubokého soucitu, a snad i proto jsem již od malička toužila pomáhat lidem objevovat svoji duši. Již téměř dvacet let se věnuji studiu alternativních metod léčení, zejména EFT a feng-šuej, a proto jsem také autorkou eBooku FENG-ŠUEJ a EFT>> , který je věnován oběma těmto metodám. Pomocí Feng-šuej můžete nastartovat pozitivní změny ve vašem životě tím nejjednodušším způsobem, který pro začátek můžete udělat – zdokonalením prostoru, ve kterém trávíte svůj čas. Prostor kolem nás totiž pomáhá utvářet náš život. A pomocí EFT můžete pomoci sami sobě zbavit se vnitřních bloků a nefunkčních vzorců, které vám brání ve štěstí...“ Můj příběh si přečtěte zde>>
  • Chcete se dozvědět, jak rychle nabít Vaše tělo i Váš domov pozitivní energií?

    Přečtěte si eBook zdarma...

  • Nejnovější články
  • Kategorie
  • Na Facebooku mě najdete tady :-)