Strach jako magnet, aneb jak jsem na sebe poštvala psy…

Zavřete na chvíli oči, zhluboka se nadechněte a soustřeďte se na to, jaké myšlenky vám poskakují v hlavě.

Co by se stalo, kdyby se právě teď zhmotnily?

Kdyby se opravdu každou vteřinu v reálném světě objevovalo to, na co myslíte? Jak by váš svět vypadal? Kdo a co by v něm bylo? Co by se v něm dělo? Jak byste se cítili?

Byl by jako z romantického nebo jako z katastrofického filmu?

Co si každý den tvoříte?

Během jednoho dne dokáže naše mysl vyprodukovat až 70 tisíc myšlenek. Myšlenkou, která nás zaujme, se náš mozek v průměru zabývá asi 17 vteřin. Pokud si do této doby náš nápad nezapíšeme, většinou na něj rychle zapomeneme.

Nejsilnějšími „magnety“ mezi myšlenkami jsou ty, které jsou založeny na strachu a na lásce. Pokud se v naší mysli neustále k nějakým myšlenkám vracíme, pomalu si je zhmotňujeme.

Každá naše myšlenka je obsažená v energetickém poli, které obklopuje naše tělo. Dává našemu okolí jasný vzkaz, co chceme. Škoda, že tak málo nasloucháme sami sobě… škoda, že tak málo kontrolujeme, co v sobě skutečně nosíme.

Já jsem byla téměř celý život zvyklá „tvořit“ na základě strachu. Rozhodně nejsem žádná výjimka – jsme tak vychovaní téměř všichni. Téměř všichni máme strach o přežití, zvlášť v dnešní době. Cítíme permanentní nejistotu – jestli jsme dost úspěšní, dost oblíbení, jestli vyděláváme dost peněz, jestli dobře vychováváme své děti atd.

Často ve svém životě tápeme a jsme nejistí. A jakmile znejistíme, začneme se bát. A pak nastoupí nervozita, křik, agrese… A už si tvoříme přesně to, co „nechceme“.

Pojďme teď mrknou na jednu „učebnicovou“ situaci v mém životě, kterou jsem si na základě svého strachu vytvořila já… Šlo o situaci, nad kterou by se dalo mávnout rukou… nic vážného se (naštěstí) nestalo… Nicméně i tak mi tato situace jasně demonstrovala, co to znamená „tvořit ze strachu“, a donutila mě provést „inventuru“ svých myšlenek.

Jak jsem na sebe poštvala psy

Z mých článků už víte, že součástí naší rodiny je i úžasná pyrenejka Baky. Pokud to počasí dovolí, chodíme spolu na dlouhé procházky. A často chodíváme kolem jedné zahrady, kterou stráží dva psi. Už když byla Baky jen štěňátko, jeden z těchto psů na ni přes plot velmi agresivně dorážel.

Zahrada je zajištěná bránou přivázanou na řetěz. A upřímně, mezera mezi sloupky je tam dost velká na to, aby se psi mohli protáhnout a utéct. Zkoušeli to téměř každý den, kdy jsme šli kolem. Každý den mi tak hlavou proletělo: „Až ti psi utečou, bude z toho pořádný průšvih.“

A nedal na sebe dlouho čekat.

Velkým „pomocníkem“ pro splnění mého přání se stal silný vítr, který bránu posunul tak, že se psi mohli opravdu pohodlně protáhnout. Když jsme ten večer kolem brány šli, řekla jsem dětem, že se raději vrátíme přes vesnici, abychom se konfliktu vyhnuli. „Tak tohle nám vyšlo,“ oddechla jsem si doma, a po dceři jsem vzkázala synovi majitelů psů, ať bránu opraví (chodí spolu do třídy).

Ráno jsem pro jistotu vyrazila na úplně opačnou stranu a ani mě nenapadlo, že mé „přání“ už je na cestě k nám.

Uviděla jsem je stát na kopci. Zaváhali jen na pár vteřin a pak se dlouhými, rychlými skoky blížili k nám. Překvapivě jsem nezpanikařila. Rychle jsem si požádala o andělskou ochranu, přitáhla jsem si Baky blíž, abych mohla použít konec vodítka jako bič, a postavila se do obranné pozice.

Když se psi s rozzuřeným štěkotem a vyceněnými zuby přiblížili, mluvila jsem na ně úplně klidně, ale rozhodně. Jeden zepředu, druhý zezadu. Asi je zmátl náš klid. Ten starší si do Baky kousnul jen jednou a zřejmě pochopil, že proti pyrenejce, která se klidně postaví medvědovi, nemá šanci. Utekli.

Zajásala jsem. Pochválila jsem Baky, jak je statečná a podivila jsem se i sama nad sebou, že se mi nerozklepala kolena a nešla jsem do mdlob. Z domu jsem zavolala majiteli, vůbec jsem nekřičela, nehysterčila, nevyhrožovala. Jen jsem jej důrazně požádala, aby bránu opravil.

Super. Fakt paráda. Zvládla jsem to skvěle. A tak jsem si to ani „nevyťukala“.

Jenže tělo se oklamat nedá.

Pár dní po této události jsem opět šla na procházku s Baky kolem této zahrady, tentokrát i s manželem. Psi se, jako vždy, vyřítili. Detailně jsem si všimla těch vyceněných zubů. A v ten okamžik se něco v mém tělo spojilo.

O pár metrů dál projela mými zády obrovská bolest, jako kdyby mi levou polovinu někdo rozřízl nožem od shora až dolů. Neudělala jsem vůbec žádný pohyb, který by mohl bolest způsobit. Byla tak obrovská, že jsem se nemohla ani sehnout, abych se vyzula. To ne, jen to ne, nesnáším takovéto bolesti, nemůžu pak nic normálně dělat… cvičit, řídit, uklízet… prostě nic.

Příčina je mi okamžitě jasná. Pořád před sebou vidím ty vyceněné zuby. Takže nakonec jsem ten útok nezvládla až tak skvěle, jak jsem si myslela…

Po příchodu domů odkládám všechny činnosti – odstranit bolest v zádech je absolutní prioritou. A pouštím se do ťukání…

EFT (Emotional Freedom Techniques) je na odstraňování traumat opravdu skvělou metodou. Jen je třeba vědět, jak na to.

Každému strachu, který cítíme, odpovídá určitá reakce těla – rozklepaná kolena, knedlík v krku, bušení srdce, třes, vysoká tepová frekvence, pocení atd. Každý z nás reaguje jinak.

V mém případě bylo nutné vrátit se zpět do okamžiku, kdy nás napadli psi, abych si uvědomila, co jsem vlastně ve svém těle cítila. Když jsem zavřela oči a promítla si situaci krok po kroku, ukázalo se, že jsem se směrem k útočícím psům natočila levou polovinou těla a „ztuhla“ jsem v obranné pozici…

Takže odtud vítr fouká… Já jsem se možná cítila jako hrdinka, která zvládla krizovou situaci, ale moje tělo mělo jiný názor.

Bylo tedy třeba odťukat vše, co jsem v dané situaci prožila, i svůj pocit pseudo-hrdinství. A pak už jsem se jen natáčela do různých stran, abych odstranila bolest v každé pozici, ve které jsem ji cítila. Pokaždé, když jsem se dostala do bolestivé polohy, začala jsem „ťukat“ (podrobněji se na tuto situaci podíváme v naší uzavřené skupince na FB, přidat se můžete zde). Také bylo potřeba odstranit strach, že se situace bude opakovat.

Příště si dám zatraceně dobrý pozor na to, co si „přeji“.

Strach tvoří nenápadně, ale jednoho dne nás „dostane“.

Naše myšlenky jsou tak trochu jako kolotoč, kterým se baví křečci zavření v klecích – ráno do něj nastoupíme a večer nás vysvobodí spánek. A někdy ani to ne. Často se svými myšlenkami zabýváme i ve spánku a trápí nás pak zlé sny nebo nejsme schopni spát vůbec.

Z těchto 60 až 70 tisíc myšlenek, které máme během jednoho dne, je 90 procent myšlenek stejných jako předchozí den. Tyto stejné myšlenky nás vedou ke stejným rozhodnutím. Stejná rozhodnutí nás vedou ke stejnému jednání, stejné jednání vytváří stejné zkušenosti, stejné zkušenosti vyvolávají stejné emoce a tyto emoce v nás řídí stejné myšlenky – naše biologické procesy, naše neurologické spoje, naše neurochemie, naše neurohormony a dokonce naše genetické projevy zůstávají přesně stejné.“

Joe Dispenza, výňatek z časopisu FC, ročník X, vydání 2, str. 32

Myslím, že k tomu není co dodat… Moje každodenní opakování věty: „Až ti psi utečou, bude z toho pořádný průšvih,“ zkrátka a jednoduše vedlo k tomu, že se to nakonec stalo.

A kolik takových vět si každý den opakujeme?

Stejně jako jsme zvyklí dělat nějakou činnost svým způsobem, jsme zvyklí i myslet svým způsobem. Myšlenky jsou vibrace. A vibrace jsou jako magnet – dokážou vám přitáhnout cokoliv, na co neustále myslíte.

Proto je třeba naučit se se svojí myslí dobře pracovat – tak, abyste ovládali vy ji a ne ona vás.

Pozorujte své myšlenky, hrajte si s nimi, měňte je. Pokaždé, když vás napadne něco negativního, např. že něco nezvládnete, že to nedopadne dobře apod., zkuste si říct: „a co kdyby…“

  • Co kdyby to dopadlo úplně jinak, než si běžně představujete?

  • Co kdybyste to zvládli?

  • Co kdyby to dopadlo dobře?

  • A jak dobře by to mohlo dopadnout?

A také se zamyslete nad tím, proč si myslíte, že to nedopadne dobře… prožili jste něco podobného v minulosti, na čem svůj předpoklad stavíte?

Popusťte uzdu své fantazii a začněte krmit svoji mysl tím, co ve svém životě skutečně chcete…

K odstranění (nejen) strachu můžete využít metody EFT. A také se můžete přidat k nám do skupinky, kde uvádím příklady, jak s EFT pracovat.

Mějte své myšlenky pod kontrolou. Tvoříte jimi svůj svět…

A já vám moc přeji, abyste každý den tvořili s láskou a důvěrou…

Krásný den 🙂

„Byla mi dána do vínku schopnost hlubokého soucitu, a snad i proto jsem již od malička toužila pomáhat lidem objevovat svoji duši. Již téměř dvacet let se věnuji studiu alternativních metod léčení, zejména EFT a feng-šuej, a proto jsem také autorkou eBooku FENG-ŠUEJ a EFT>> , který je věnován oběma těmto metodám. Pomocí Feng-šuej můžete nastartovat pozitivní změny ve vašem životě tím nejjednodušším způsobem, který pro začátek můžete udělat – zdokonalením prostoru, ve kterém trávíte svůj čas. Prostor kolem nás totiž pomáhá utvářet náš život. A pomocí EFT můžete pomoci sami sobě zbavit se vnitřních bloků a nefunkčních vzorců, které vám brání ve štěstí...“ Můj příběh si přečtěte zde>>
  • Chcete se dozvědět, jak rychle nabít Vaše tělo i Váš domov pozitivní energií?

    Přečtěte si eBook zdarma...

  • Nejnovější články
  • Kategorie
  • Na Facebooku mě najdete tady :-)