Než se svlíknu…

Není pro mě vůbec jednoduché vylézt ze své ulity. Ti, kdo se v posledních letech stali součástí mého života, už mě znají jen jako děsně ukecanou a věčně vysmátou. Přestala jsem se totiž bát říkat nahlas, co si myslím, a byť to občas vede k bouřlivým diskuzím, je mi v tom konečně dobře.

Dřív jsem se „konfliktů“ bála a raději jsem neřekla vůbec nic, než aby nad mým názorem někdo třeba jen zvedl obočí. Přemýšlela jsem, kdo jsem. Extrovert? Introvert? Ani jedno z toho.

Dlouho jsem si myslela, že oba tyto typy velmi dobře znám. Ale asi jsem ve škole nedávala pozor.

V případě osobnosti člověka je totiž nutné rozlišovat osobnostní rysy a komunikační schopnosti. Osobnost člověka je dána zkrátka tím, jaký je, komunikační schopnost je pak dána tím, jak se ji naučíme zvládat.

Zatímco extrovert je tedy člověk, který rád pobývá ve společnosti ostatních a je mu v tom dobře, introvert je uzavřen ve svém vlastním světě. To však ještě neznamená, že nemůže být ukecaný. A to jsem přesně já 😀

Ukecaná jsem byla odmalička. Musela jsem být, když jsem chtěla být herečkou 🙂 A můj vnitřní svět… kdybyste do něj jen koutkem oka nahlédli, pochopili byste celý můj život do detailu. Jsem velký snílek, ale přesto stojím pevně nohama na zemi.

Jsem také životní devítka a mým velkým snem je pomáhat lidem. Přesto jsem se už ve svých třinácti letech od tohoto snu těžce vzdálila. A čím víc jsem se mu vzdalovala, tím víc jsem ztrácela smysl mého života.

A tak jsem se po letech zase vrátila k tomu, co jsem milovala – k psaní příběhů.

Slečna dokonalá“ původně vznikla jako série povídek o dívce, která je se svojí touhou po dokonalosti příšerně nesnesitelná, a to hlavně sama pro sebe. Všechny ty povídky jsou z mého života. Žádné vymyšlené příběhy, ale tvrdá realita 🙂 A protože se hodně zajímám o osobní rozvoj, rozhodla jsem se, že pro ty z vás, kteří o něj také máte zájem, postupně tyto příběhy zveřejním a ukážu vám na nich, jak se s nimi dá pracovat, aby se člověk vrátil zpět sám k sobě.

Podle statistik až 80 % lidí vůbec o osobní rozvoj zájem nemá. Žijí svůj věčně nespokojený život v každodenní rutinně a myslí si, že s tím stejně nic nenadělají. Neustále jen brblají a nadávají na svůj úděl. No a těch zbývajících 20 % se snaží smysl najít a zbytečně svůj život nepromarnit.

„Slečnu dokonalou“ mám napsanou už několik let. Dlouho ležela zavřená v šuplíku. Když mi bylo sedmnáct, zúčastnila jsem se literární soutěže, kde jsem od jednoho renomovaného českého spisovatele dostala takové kapky, že jsem se psaním úplně skončila. Tehdy jsem se vzdala svého posledního snu, který jsem si ještě mohla splnit.

Včera večer jsem seděla na posteli a přemýšlela jsem, proč jsem zase zbabrala jednu z výzev mého života jen tím, že jsem nesebrala odvahu ji udělat. Stále totiž čekám na dokonalý okamžik. Stále čekám, až budu dokonale připravená, až budu všechno umět a budu všechno znát, až budu mít milióny certifikátů, až všechny okolnosti i já budu perfektní. A došlo mi, že takhle se nedočkám nikdy… Nikdy nebudu dokonale připravená na to, co se má stát. Můžu se jen snažit žít co nejlíp, abych si pak na smrtelné posteli neřekla, že jsem to tenkrát měla udělat… že by možná všechno bylo jinak… Jenže to už bude pozdě.

A tak pouštím „Slečnu dokonalou“ do světa. Třeba v těch příbězích najdete kousek sebe samých. Jsou to střípky mého života, které měly zásadní vliv na to, co jsem si v něm pak dlouhé roky vytvářela.

Každý měsíc tu pro vás jeden z těchto příběhů zveřejním a napíšu vám, jaké strategie moje úžasná mysl vytvořila, aby mě do budoucna „ochránila“ přede vším, co by sice mohlo být krásné, ale také by to mohlo bolet.

Pokud o to nechcete přijít, můžete se zaregistrovat do mé databáze pomocí stažení některého z e-booků zdarma, a to buď 7 + 7 tipů, jak získat více energie pro vaše tělo a váš dům, který je věnovaný jednoduchým tipům na rozproudění energie v našem těle i domově, a nebo EFT manuál: snadno a rychle, který už je přímo věnovaný postupu práce s EFT (více o této metodě najdete zde). Když napíšu nový článek, přijde vám na něj do mailu odkaz. A když vás to přestane bavit, můžete se kdykoliv z odběru odhlásit (vzorně plním požadavky GDPR :-D).

Odkazy na články budu dávat i na fanpage Dokonale nedokonalá Ela – když si zde kliknete na „To se mi líbí“, přijde vám upozornění na nový článek přímo na FB bez toho, aniž byste se někde registrovali.

Také jsem pro vás na FB vytvořila uzavřenou skupinu, kde jednotlivé příběhy rozebírám z hlediska EFT. Jsou případy, které je lepší řešit přímo s terapeutem – někdy v tom býváme tak zahrabaní, že prostě nevidíme, kudy ven (ráda předám i kontakty na ty, které znám – mě hlavně baví o tom psát). Na ty „jednodušší“ se spolu můžeme podívat (prošla jsem spoustou specializovaných kurzů a stále se vzdělávám, protože jsem prostě introvert a nejraději tak na sobě pracuji jen sama se sebou, více o mně se dočtete zde).

Mým cílem je ukázat vám, že existují metody, díky kterým nemusíme svůj život jen zbytečně promarnit čekáním na okamžik ala „jednou to přijít musí“, ale můžeme si jej vytvořit sami. Mé vlastní příběhy zde slouží jako ukázka toho, s čím vším můžete pracovat a co všechno může být příčinou komplikací ve vašem vlastním životě. A opět se nemusíte bát. Je to zcela zdarma. Přístup do této skupiny dostanete buď stažením e-booku EFT manuál: snadno a rychle, nebo zakoupením e-booku FENG-ŠUEJ a EFT.

Pokud vám nevyhovuje skupina, můžete mi kdykoliv svůj dotaz napsat na email: ela@elabrezaniova.cz.

Tak, a to je dnes vše. Pro mě velký krok, kdy vystrkuji růžky ze své pohodlné komfortní zóny ukecaného introverta a rozhoduji se svoji práci vzít vážně 🙂

A za týden se už můžete těšit na první příběh o mém „pohádkovém Honzovi“, který byl příčinou jedné z nejzásadnějších strategií mé statečné ochránkyně… mé mysli…

„Byla mi dána do vínku schopnost hlubokého soucitu, a snad i proto jsem již od malička toužila pomáhat lidem objevovat svoji duši. Již téměř dvacet let se věnuji studiu alternativních metod léčení, zejména EFT a feng-šuej, a proto jsem také autorkou eBooku FENG-ŠUEJ a EFT>> , který je věnován oběma těmto metodám. Pomocí Feng-šuej můžete nastartovat pozitivní změny ve vašem životě tím nejjednodušším způsobem, který pro začátek můžete udělat – zdokonalením prostoru, ve kterém trávíte svůj čas. Prostor kolem nás totiž pomáhá utvářet náš život. A pomocí EFT můžete pomoci sami sobě zbavit se vnitřních bloků a nefunkčních vzorců, které vám brání ve štěstí...“ Můj příběh si přečtěte zde>>
  • Chcete se dozvědět, jak rychle nabít Vaše tělo i Váš domov pozitivní energií?

    Přečtěte si eBook zdarma...

  • Nejnovější články
  • Kategorie
  • Na Facebooku mě najdete tady :-)