JIN a JANG

JIN a JANG… jeden z nejznámějších symbolů na světě.

Představují energie, které jsou si protikladem a zároveň v souladu. Promítají se jedna v druhé a nemohou existovat bez sebe. Fungují na principu polarity a ve svém extrému představují opačné konce stupnic. Příkladem nám zde může být teplota – na jednom konci můžeme zaznamenat extrémní mráz, na druhém extrémní horko. Mezi těmito extrémy existují různé mezistupně, které symbolizují změnu. Společně však tvoří jeden celek, dokonalou harmonii.

V přírodě představují JIN a JANG mužský a ženský princip. Každý člověk, věc i situace mají svoji mužskou a ženskou energii, jen v jiném poměru – nic tedy není jen JIN a nic není jen JANG. Kvalita této energie se projevuje vždy ve vztahu ke svému okolí.

Jedním z úkolů člověka je tyto energie v sobě harmonizovat. Příliš mnoho jinu způsobuje ztrnulost a tíhu, kdežto příliš mnoho jangu zase neklid a agresi. Podaří-li se nám energie správně vyrovnat, zůstáváme v našem středu – tedy intuitivně víme, kdy zůstat pasivní a kdy naopak zasáhnout.

JIN a JANG také představují potenciál, který může být projeven.

Na začátku je prázdný kruh bílé barvy. Ten představuje prvotní energii, tzv. Wu-čchi, která symbolizuje jak prázdnotu, tak plnost. Je jako čisté malířské plátno, které existuje samo o sobě, ale malíř, který na něj začne malovat, z něj může vytvořit cokoliv.

Aby mohl na plátně vzniknout obraz, potřebujeme někoho, kdo jej namaluje. Dalším vývojovým stádiem je tedy kruh bílé barvy s černou tečkou uprostřed, která představuje našeho „malíře“, tedy zdroj tvoření. Tao-te-ťing uvádí, že bílý kruh představuje vajíčko, které může být oplodněno spermií – černou „tečkou“. Tím se bílý kruh začne proměňovat a vzniká „život“.

Jak malíř stále více a více maluje na plátno, začíná se bílý kruh zaplňovat jednotlivými tahy. Symbolicky je tento stav vyjádřen kruhem rozděleným na dvě poloviny.

Abychom dosáhli dokonalého díla, nesmíme plátno zaplnit moc, ani málo – obraz musí působit harmonicky. Tím dosáhne svého plného potenciálu, kdy jsou obě energie v dokonalé rovnováze a kdy se také jin projevuje v jangu a naopak jang v jinu.

Dnešní doba je hodně jangová. Jsme naučeni být až hyperaktivní, mít vše pod kontrolou, do všeho zasahovat. Na jinovou energii, energii Matky Země, jsme úplně zapomněli. I ona je však naší součástí.

Jak už je z předchozích slov jasné, tato nevyrovnanost vede k disharmonii v nás samotných.

Zkusme na chvíli zpomalit, důvěřovat, nechat být… Zkusme alespoň na chvíli vklouznout do svého středu. Jen tam se mohou dít zázraky…

Moji milí čtenáři, tímto článkem bych se s vámi chtěla na pár měsíců rozloučit…

Provoz těchto webových stránek bude k 30. 1. 2022 ukončen. Již se mnou nadále nejsou v souladu. Byla to pro mne neskutečně velká zkušenost, která mě na mé cestě posunula hodně daleko. Do 19. 12. 2021 bude stále možné stahovat e-booky zdarma. Poté tyto stránky zmizí, protože už nebudu nadále používat programy, na kterých jsou postavené, fungovat přestane také doména.

Nastal pro mne čas začít tvořit znovu. Vzít si „čisté plátno“ a namalovat nový obraz…

Chcete-li zůstat v kontaktu, můžete se přidat do uzavřené FB skupiny, kam prozatím, než budou nové stránky vytvořeny, budu psát. Pokud nechcete do skupiny, můžete nadále sledovat moji FB stránku – vůbec nemusíte „lajkovat“, o to mi nikdy nešlo. Ráda sdílím informace, které studuji a snažím se je vždy nastudovat pečlivě, abych vám nepředkládala nějaké bludy 🙂

Blíží se Vánoce. Pro mě je to čas, který jsem dlouho měla spojený s velkou bolestí. Teď už vím, že jsem ji musela prožít, abych dnes byla tam, kde jsem… Může se vám to zdát jako klišé, které víc než kdy jindy zaznívá z mnoha stran a na které už mnozí mají „alergii“…

I přesto vás chci poprosit – buďte vděční za lekce, které od života dostáváte. Snažte se v nich vždy najít to dobré, co si z nich můžete odnést, kam vás mohou posunout.

Ve skutečnosti je totiž dobré vše, co se děje, jen je třeba se přestat na svět dívat pohledem oběti…

Každé ráno máte možnost vytáhnout čisté plátno a začít malovat znovu – s vděčností a láskou…

Děkuji za to, že tu jste…

Namasté… 🙂

„Byla mi dána do vínku schopnost hlubokého soucitu, a snad i proto jsem již od malička toužila pomáhat lidem objevovat svoji duši. Již téměř dvacet let se věnuji studiu alternativních metod léčení, zejména EFT a feng-šuej, a proto jsem také autorkou eBooku FENG-ŠUEJ a EFT>> , který je věnován oběma těmto metodám. Pomocí Feng-šuej můžete nastartovat pozitivní změny ve vašem životě tím nejjednodušším způsobem, který pro začátek můžete udělat – zdokonalením prostoru, ve kterém trávíte svůj čas. Prostor kolem nás totiž pomáhá utvářet náš život. A pomocí EFT můžete pomoci sami sobě zbavit se vnitřních bloků a nefunkčních vzorců, které vám brání ve štěstí...“ Můj příběh si přečtěte zde>>
  • Chcete se dozvědět, jak rychle nabít Vaše tělo i Váš domov pozitivní energií?

    Přečtěte si eBook zdarma...

  • Nejnovější články
  • Kategorie
  • Na Facebooku mě najdete tady :-)