FENG-ŠUEJ: Než koupíte dům nebo byt

Většinu z nás ani nenapadne, že místo, na kterém žijeme, může náš život ohromným způsobem ovlivňovat. Já sama jsem vliv energie pozemku poznala pár let poté, co jsme s manželem postavili náš vysněný dům. Ani nás nenapadlo, že by se nám v něm nemuselo dařit. Byl to přece splněný sen!

Jen ve zkratce – dva roky po přestěhování se do nového domu manželovi téměř zkrachovala firma. Přišla mu sice tenkrát nabídka na novou práci, znamenala však pro nás, že se budeme vídat jen o víkendech. A v důsledku tohoto po dvou dalších letech téměř zkrachovalo i naše manželství. V té době, kdy už jsme prožívali velikou krizi, se mi dostal do rukou kontakt na člověka, který čistí domy od negativních energií a umí je proti nim chránit. Rok po jeho zásahu už je vše v pořádku. Manžel se sice zatím ke své firmě nevrátil, ale aspoň pracuje v blízkosti domova, a tak spolu trávíme více času.

Za vším byla jednoduchá příčina.

Náš dům stál na místě původního domu. Sice jsme jej nechali zbourat a veškeré zbytky stavby jsme zlikvidovali, ale energie, která zde uvízla díky svým předchozím majitelům, byla zničující. Po jejím vyčištění se začaly věci opět ubírat tím správným směrem a já jsem se zase po letech vrátila k Feng-šuej a dnes už dům a jeho okolí jen pěkně vylaďuji.

Snad vám tento můj příběh ukazuje, jak moc je důležité vybrat si pro život to správné místo.

Každý z nás je jiný.

Někomu stačí k bydlení byt, někdo potřebuje dům se zahradou, aby se mohl nadechnout. Bydlení si často vybíráme podle dostupnosti práce, škol pro děti a jiných služeb, jako je zdravotnictví nebo možnost nakupování. Bydlení na venkově často vyžaduje dennodenní ježdění autem, co pro někoho může být komplikované, bydlení ve městě zase ztrátu čerstvého vzduchu a kontaktu s přírodou.

Já sama jsem si vyzkoušela hodně typů bydlení, a to v panelovém domě, v řadové zástavbě i v samostatně stojícím domě se zahradou. Ten poslední zmíněný je nyní mým domovem.

Než koupíte dům nebo byt, zamyslete se, jaké jsou vaše potřeby. Co v životě hledáte? Co je pro vás důležité?

A ať už se rozhodnete jakkoliv, ještě před samotnou koupí si řádně prohlédněte okolí vaší vybrané nemovitosti. Spousta věcí totiž bude mít na vaši spokojenost velký vliv.

Nejprve je vždy třeba si zjistit něco o historii pozemku. 99 % klientů realitních kanceláří na tento nejdůležitější krok zapomíná. Cokoliv, co se na pozemku dělo ještě před výstavbou domu, má vliv i na dům samotný.

Za velmi nepříznivá se považují místa, kde se v minulosti odehrály vojenské bitvy, kde stálo popraviště, vězení nebo hřbitov a nebo zde docházelo k jiným nepříjemným událostem, při kterých umírali lidé. To se týče i domů samotných. Ověřte si, že v domě, který kupujete, nedošlo k žádnému neštěstí – např. k sebevraždě, ke žhářství, k násilnostem a úmrtím. Jsou to věci, o kterých se velmi špatně mluví, a možná, že si budete připadat jako blázen, když se na ně budete ptát. Není problém takový dům koupit, ale předtím, než se do něj nastěhujete, jej nechte řádně vyčistit od negativních energií.

Také si zjistěte informace o podloží, na kterém dům bude stát, nebo již stojí. Nachází-li se v blízkosti geologických zlomů, jeskyní, podzemních tunelů, dolů a nebo podzemních řek, bude třeba řešit ochranu domu před negativním zemským vyzařováním.

Zpozornět byste měli zejména tehdy, když:

– má pozemek, který kupujete, nepravidelný nebo svažitý tvar,

– v okolí pozemku se nachází otevřená pole, lesy, skály, vodní toky nebo nádrže,

– dům stojí v řadové zástavbě,

– v blízkém okolí domu se nachází rušné ulice a křižovatky, zejména takové, které míří přímo na vchod do domu,

– v blízkosti domu stojí nemocnice, policejní stanice, vězení, hřbitov, trafostanice, satelitní a televizní vysílače,

– v blízkosti domu se nachází osamocené stromy nebo vysoké sloupy (např. rozvod elektřiny nebo osvětlení),

– a důležité je také postavení domů v blízkém okolí vašeho vybraného domu (zejména hřebeny střech a rohy domů mířící přímo na váš budoucí dům).

Další doplňkovou věcí, která by vás měla zajímat, je expozice pozemku vůči vlivu podnebí. Každý pozemek úzce souvisí s jeho okolím, které na něm vytváří specifické klimatické podmínky. Některé pozemky jsou chráněné, některé jsou vystavené prudkému větru a slunci. Zjistěte si, jak je pozemek, který vás zaujal, orientován – ideálně si s sebou vezměte kompas. Všímejte si, které strany pozemku jsou nechráněné a nachází se za nimi volná plocha (např. rozsáhlé pole), zda-li se v blízkosti pozemku nachází skály, lesy, vodní tok, nebo také třeba rušné cesty. Ptejte se místních obyvatel, jaké zde obvykle bývá počasí – i v rámci jedné obce se mohou podmínky radikálně měnit od jednoho konce k druhému. Klimatické podmínky budou mít vliv na výsadbu na vaší budoucí zahradě.

Toto všechno jsou aspekty, které mají vliv na energetické proudění na pozemku, a při koupi byste je měli brát v potaz.

Každý dům i pozemek je jiný. Česká republika jako taková stojí na velmi pestrém a složitém geologickém podloží a jen těžko zde hledáme místa, která by byla pro život zcela příznivá. Existují způsoby, kterými můžete váš dům chránit před negativním zemským zářením. Vybudováním vlastní zahrady můžete podpořit proudění energie přímo na vašem pozemku a uspořádáním vlastního domu podpoříte i proudění pozitivní energie přímo v něm.

Ač se vám to může zdát složité, existují jednoduché postupy, jak začít. Metoda osmi směrů využívá znalosti orientace světových stran přidělených jednotlivým životním oblastem (kariéra, vědění a vzdělání, rodina a zdraví, bohatství a prosperita, sláva a uznání, manželství a partnerství, děti a kreativita, nápomocní přátelé) a jejím účinným nástrojem je tzv. Pa-kua.

Máte-li k dispozici plán vašeho domu, bytu nebo zahrady, postačí, když na něm správně určíte světové strany a přiložíte Pa-kuu – pak budete přesně vědět, kde se která oblast ve vašem domě, bytě nebo zahradě nachází a pomocí znalostí všech jejich kvalit, které jsou každé oblasti přiřazeny, s nimi můžete ihned začít pracovat a podpořit v ní proudění energie.

Je to práce velmi kreativní a zábavná 🙂 Jejím účelem je, abyste se ve svém domově cítili příjemně. A když se budete cítit příjemně, budete přitahovat i pozitivní události ve vaše životě 🙂

„Byla mi dána do vínku schopnost hlubokého soucitu, a snad i proto jsem již od malička toužila pomáhat lidem objevovat svoji duši. Již téměř dvacet let se věnuji studiu alternativních metod léčení, zejména EFT a feng-šuej, a proto jsem také autorkou eBooku FENG-ŠUEJ a EFT>> , který je věnován oběma těmto metodám. Pomocí Feng-šuej můžete nastartovat pozitivní změny ve vašem životě tím nejjednodušším způsobem, který pro začátek můžete udělat – zdokonalením prostoru, ve kterém trávíte svůj čas. Prostor kolem nás totiž pomáhá utvářet náš život. A pomocí EFT můžete pomoci sami sobě zbavit se vnitřních bloků a nefunkčních vzorců, které vám brání ve štěstí...“ Můj příběh si přečtěte zde>>
  • Chcete se dozvědět, jak rychle nabít Vaše tělo i Váš domov pozitivní energií?

    Přečtěte si eBook zdarma...

  • Nejnovější články
  • Kategorie
  • Na Facebooku mě najdete tady :-)